Yksinkertaisesti maailman paras kulmakynä:
- kapealla itseteroittuvalla kärjellä saat tarkkaa jälkeä
- voit piirtää karva kerrallaan pieniä luonnollisia viivoja
- halutessasi paina reilummin ja saat voimakkaamman piirretyn jäljen
- vedenkestävä vahamainen koostumus – pysyy koko päivän kauniina
- helppo piirtää – ei tule liikaa väriä kerralla
- toisessa päässä olevalla harjalla saat harjattua värin pehmeämmäksi iholle
SÄVYT:
Numero 12
Sopii lämpimän sävyisille hiuksille ja keltapohjaiselle iholle. Mm. Kati käyttää tätä sävyä.
Numero 13
Vaaleiden suomalaisten naisten ehdoton suosikki – tämä sävy taittaa enemmän harmaaseen. Jos siis kaikki kulmkynät tuntuvat sinusta punaiselta, niin tämä ei varmasti ole.
Tämä sopii myös tummahiuksisille – paina hieman enemmän ja saat näyttävyyttä.
Sanna (varmistettu kirjoittaja) –
Ykkös kulmakynä jo vuosia.
Nro 13 huippuväri.
Omat kulmat ei ole symmetriset ja välistä puuttuu karvoja. Mutta tämä kulmakynä pelastaa kaiken: saan tarkkoja yksittäisiä karvoja koloihin, muotoilua voin muuttaa mielen mukaan välillä “särmemmät ja tummemmat” ja esim. Päivämeikissä kevyemmin mutta siistit ei piiretyn kulman näköiset ja väri pysyy koko päivän eikä levähdä vahamaisuutensa ansiosta.
Susanna Polkutie –
Ihan paras kulmakynä ikinä!
Ei tahraa ja saat todella tarkan lopputuloksen. Iso plussa myös harjasta ?
Elisa Majamaa (varmistettu kirjoittaja) –
Paras kulmatuote ikinä! Myös ammattilaiset ovat olleet samaa mieltä. Jokaisen sentin arvoinen. Toimii vaikka oma väritys hyvin vaalea. Tarkkaa ja pysyvää jälkeä.
Anita Mouhu (varmistettu kirjoittaja) –
Tällä kynällä saan hyvin kulmat kauniiksi sillä se on tarpeeksi ohut ja tällainen amatöörikin onnistuu!